מה זה קריסטלים?

הקריסטלים והמינרלים השונים, אוצרותיה ומתנותיה של אמא אדמה, מלווים אותנו עוד מתקופות קדומות. יופיים הנדיר, התחושות  המיוחדות שהם מעבירים והידע הטמון בהם, מעוררים בנו חיבה והערכה אליהם. רבים מאיתנו עומדים מולם, נמשכים אליהם, מתלהבים, נוגעים בהם ולא יודעים במה לבחור.

לגבישי הקריסטלים יש את היכולת לעזור לבני אדם, הם מטפלים בחסימות אנרגטיות שעוצרות את הזרימה התקינה של מרכזי האנרגיה. יש להם משמעות בהתפתחות הרוחנית, היות שהם מסייעים בכניסה למצב של הרפיה ומדיטציה, יצירת קשר עם הדרכה עליונה וחיזוק מנטלי ונפשי.

בהתחלה, הטיפול משפיע על הגוף הרגשי, בגוף זה מאוחסנים הרגשות והתחושות שלנו. המחלה מתחילה בחלק החיצוני האנרגטי של הגוף (שאינו נראה לעין), ולבסוף באה לידי ביטוי בגוף הפיזי. אדם בעל ראיה על חושית יכול לראות כאשר יש לאדם בעיה דרך שינוי הצבע בגופים האנרגטיים. האזור הבעייתי צבוע בדרך כלל בחום-אפרפר.

הצ’אקרות כמרכזי האנרגיה

הצ’אקרות הן מרכזי אנרגיה בגוף האדם, ויש מאות צ’אקרות משניות ושבעה מרכזים אנרגטיים עיקריים, אלו נמצאים במקביל לחוליות עמוד השדרה, מן התחתית – צ’אקרת השורש ועד לקודקוד – צ’אקרת הכתר.

לצ’אקרה צורה קעורה כקערה. כאשר יש חסימה אנרגטית היא מופיעה ככתם קטן ושטוח, וכאשר היא מאוזנת היא נראית גדולה יותר, זוהרת בצבעה (לכל צ’אקרה צבע משלה),וסובבת כמערבולת. הצ’אקרות ממוקמות על פני השטח בגוף, עם נטייה לבלוט מעט מן הגוף הפיזי.

כאשר הצ’אקרות מאוזנות אצל אדם, אנרגיה רבה עוברת דרכו, הוא נעשה יותר אנרגטי, יצירתי ובעל יכולת להגיע להישגים, תקשורת טובה יותר, יכולות נתינה ואהבה גבוהות יותר. כאשר הצ’אקרות חסומות, נחלש כוח החיים והרצון לשרוד. האדם חש כבדות, עייפות ודיכאון, והתקשורת עם הסביבה לקויה. לעיתים קורה שלאדם יש עודף אנרגיה והוא עצבני, מערכת העצבים שלו מאוד רגישה, סימן שמערכת הצ’אקרות פתוחה מידי.

לכל צ’אקרה קריסטל משלה.

מה זה צמחי מרפא?

עולם צמחי המרפא רחב ונפוץ יותר מכפי שנהוג לחשוב, זה הוא שם כולל לצמחים ממינים בוטניים או משפחות בוטניות, שנמצאו באופן ברור כבעלי ערך מועיל. מחקרים רפואיים, בדיקות וגם שימוש בקרב קבוצות אתניות, גרמו לנו להבין את הקשר בין מרפא לבין צמחים וההשפעה שלהם על תחום הבריאות היא עצומה. פרחי המרפא יכולים להגיע במגוון צורות: תמציות, אבקות, חלקי צמחים למאכל, פטריות ואצות. הצמחים הייחודיים לארץ ישראל וסביבתה נפוצים עד היום בקרב בדואים או קהילות מסורתיות וזאת למטרות ריפוי. ברפואת הצמחים המודרנית משתמשים במינוחים רפואיים כדי לתאר את התווית הצמח ומכירים בעיקר בפעילויות הבאות: פעילות היפוגליקמית להורדת רמות הסוכר בדם, איזון הורמונלי, פעילות נגד חיידקים ווירוסים ועוד. אפשר לשלב בין טיפול קונבנציונאלי לבין צמחי מרפא וכך להגדיל את סיכויי ההצלחה. בכל מקרה, ההמלצה היא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולוודא התאמה בין אופי הטיפול לבין המצב הבריאותי הקיים.

מה זה שמנים אתריים?

הם בסביבה כבר אלפי שנים, ובשנים האחרונות המודעות ליכולותיה של הארומתרפיה הולכת וגדלה. ארומתרפיה היא תורה מתחום הרפואה הטבעית-הוליסטית, העושה שימוש בתמציות ארומטיות (נקראות גם תמציות אתריות, שמנים ארומטיים או שמנים אתריים) שמקורן בצמחים ארומטיים, למטרות טיפול בגוף וטיפוחו. מדובר בשיטת טיפול שעושה שימוש בשמנים אתריים, כלומר – חומרים כימיים נדיפים בעלי מסיסות נמוכה במים, שמופקים מצמחים. השמנים יוצרים תגובות מידיות באמצעות הרחה או מריחה ישירות על העור. כל השמנים והתערובות הנ”ל מיועדים למבוגרים, אבל גם ילדים יכולים להשתמש בהם.

 

אילו שיטות טיפול ניתן למצוא תחת תחום הקריסטלים, הפרחים והשמנים האתריים?

לכל המטפלים בקריסטלים, פרחים ושמנים אתריים.

לכל הקורסים בקריסטלים, פרחים ושמנים אתריים.

 

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה