הטיפול ההומיאופתי מרפא מגוון רחב של בעיות גופניות ורגשיות, בדרך טבעית, עדינה ויציבה לאורך זמן. במהלך הטיפול כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף והנפש מגויסים לצורך תיקון הבעיה המקורית וריפויה.

במהלך הטיפול התוצאה הרצויה היא הפחתה עד היעלמות של הבעיה המרכזית ובמקביל לכך חיזוק היכולת החיסונית של האדם המטופל, על מנת להדוף מחלה או בעיה זו בעתיד. לכן ניתן לומר שמטרתו של הטיפול ההומיאופתי היא ריפוי הבעיה מהשורש תוך חיזוקו של האדם עצמו וחיסונו בעתיד כנגדה.

האבחון נעשה על ידי תשאול מקיף ומעמיק של הבעיה, תוך לקיחה בחשבון של פרטים רבים החשובים לאבחון והתאמת הטיפול הנכון. התשאול כולל את פירוט הבעיה המרכזית, וכן מידע לגבי בעיות נלוות, ואף מאפיינים כלליים של האדם- זאת על מנת להתאים עבורו באופן אישי את התרופה המתאימה ביותר למצבו.

הטיפול ההומיאופתי מבוסס על נטילה של תרופות טבעיות העשויות ברובן מצמחים ומינרלים, שנרקחות בבתי מרקחת הנמצאים תחת פיקוח קפדני של משרד הבריאות. לאחר התשאול מותאמת למטופל תרופה אישית וייחודית למצבו (רמדי), בדרך כלל בצורה של כדורי מציצה או טיפות לדילול במים, והוא מונחה לגבי תדירות ואופן הנטילה שלה.

מגוון המצבים הבריאותיים שאותם ניתן לרפא על ידי הומיאופתיה הוא רחב ביותר, וכולל בעיות רפואיות בכל שלבי החיים, מינקות דרך כל טווח הגילאים ועד זיקנה. בנוסף ניתן לרפא בעיות רבות ממקור רגשי, כמו למשל חרדות, דיכאון, פחדים ועוד.

אלרגיה: כולל אלרגיה עונתית (קדחת השחת), אסטמה של העור (אטופיק דרמטיטיס), נזלת אלרגית, אלרגיה למזונות, אלרגיה לשמש ועוד

מחלות דרכי הנשימה: אסטמה, ברונכיטיס, דלקת ריאות, שיעול ועוד.

בעיות של אף וסינוסים: סינוסיטיס אקוטית וכרונית, נזלת כרונית

מחלות אוזניים: דלקות אוזניים חוזרות, טיניטוס (צלצולים באוזניים), ורטיגו וסחרחורת

בעיות בדרכי השתן: דלקת בדרכי השתן, דלקת בכליות, סרטן שלפוחית השתן (להקלה בתסמינים)

בעיות במערכת העיכול: מחלות מעי דלקתיות- קרוהן, קוליטיס, תסמונת המעי הרגיז/רגיש, גזים וכאבי בטן, עצירות ועוד.

בעיות במערכת הורמונאלית ומין: דלקות באברי המין, וגיניזמוס, פרוסטטיטיס כרונית, שחלות פוליציסטיות, תסמיני גיל המעבר (גלי חום, הזעה, עצבנות וכד’), תסמונת קדם וסתית (כאבי מחזור) ועוד

כאבי ראש, מיגרנות: כאבי ראש תלויי מתח, מיגרנה, כאב ראש מצררי, כאב ממקור עצבי (נויראלגיה)

מחלות פרקים (ריאומטולוגיות): פיברומיאלגיה, ארתריטיס (דלקת פרקים), ראומטואיד ארתריטיס, גאוט, דלקת פרקים המלווה פסוריאזיס, דלקת פרקים נודדת ועוד.

שיער: נשירת שיער מסוגים שונים.

בעיות רגשיות: חרדות, דיכאון, פחדים, חוסר ביטחון, ערך עצמי נמוך ועוד.

 מחלות ילדים: בילדים אחוזי ההצלחה בריפוי מחלות הינם גבוהים ביותר, בדרך כלל תוך זמן מועט ותוך חיזוקם החיסוני.

לכל המטפלים בהומאופתיה 

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה