שיטת הטיפול בתמציות פרחי באך פותחה ע”י ד”ר אדוארד באך, רופא הרבולוג,  וחוקר אנגלי שחי בתחילת המאה ה-20. ד”ר באך גילה את משמעות הקירבה לטבע וקבלת הכוחות הטמונים בו מתוך הבנה שהקירבה האנרגטית לצמחים, שיחים, פרחים, מי מעיין וכד’, מחזירה לאדם את היכולת לפתח את אותם אותות אשר נחסמו בגוף עקב הפרעות סביבתיות.

באך הבין את הקשר שבין מצב נפשי – גופני לבין הקודים האנרגטיים שקיימים בטבע ואת רוב התמציות ניסה על עצמו. הוא הצליח לזהות קבוצה של מצבים נפשיים ולכל מצב כזה התאים תמצית פרחים אחת או יותר, המתאימה לטיפול במצב זה.

באך, ריכז 38 סוגי פרחים שונים, שתמציתם מהווה בסיס לריפוי. סוד הריפוי בעזרת פרחי באך, מושתת על ההבנה כי, שינוי ברובד הרוחני חשוב לא פחות משינוי ברובד הפיזי. היות והשינוי הרוחני אינו כבול בהכרח לרובד הפיזי (קרי המחשבה או המצב) יכול הראשון לשמש כמנוף וכוח דוחף לשינוי השני ובכך לשפר גם תלונות גופניות ולא רק תלונות ברמה הנפשית.

תמציות פרחי באך מחולקות ל-7 קטגוריות

פחדים.
חוסר ודאות.
חוסר עניין בהווה.
בדידות.
רגישות לדעות ורעיונות.
יאוש ודכדוך.
דאגת יתר לאחרים.
לכל אחת מהקטגוריות ישנן חלוקות משנה ספציפיות.

האבחון

בתהליך האבחון המטופל עובר ריאיון מקיף על ידי המטפל אשר במהלכו הוא נשאל שאלות אודות מצבי הרוח שלו והתפקוד היומיומי שלו.נעשית בדיקה היכן ישנה התאמה מירבית בין התמצית/יות לבין מצבו הרוחני של האדם (נעשה ברור של מצבו הנפשי של האדם, כמו פחדים, חוסר ביטחון, כעסים וכו’). בסוף בראיון המטפל מרכיב תמצית פרחי באך למטופל לפי הצרכים שהתגלו במהלך הריאיון.

פגישות מעקב ועדכון הטיפול: מפגשים אלו כוללים  מעקב אחר תוצאות הטיפול, ובמידת הצורך שינוי של הרכב התמצית שהוכנה למטופל. שלב המעקב חשוב ומאפשר ירידה לפרטים קטנים יותר לאחר שהבעיה העיקרית משתפרת.

מצבים בהם פרחי באך יכולים לסייע

הפרעות קשב וריכוז, קשי הסתגלות ,חרדות ,פחדים ,עייפות קשה.
מצב פוסט טראומטי כגון: אבל, תאונה, איבוד רכוש וכו’.
רגישות מוגזמת.
נטייה לפתח תלות באחרים.
עצבנות.
אימפולסיביות.

 

לכל המטפלים בפרחי באך 

שתפו ♥

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה