נטורופתיה הינה גישה טיפולית ייחודית, המתבססת על ניצול יכולות הריפוי הטבעיות של האדם, התייחסות הנטורופתיה למטופל/ת היא אינדיווידואלית הן באבחון והן בטיפול. שיטת נטורופתיה מתמקדת בזיהוי הגורמים העלולים לעכב תהליכי ריפוי עצמי, ופועלת לסילוקם, לחיזוק ולהמרצה של משאבי הריפוי הטבעיים, על פי שיטה זו, מחלה או סימפטום הינם סימן להפרת איזון פנימי, כמו: כאבי ראש, כאבי בטן, מתח בעמוד שדרה וכו’, או כסימן להליך של ריפוי עצמי של הגוף, חום, שלשול וכו’.

אורח חיים בריא, תזונה נכונה, פעילות גופנית והרפיה הינם הבסיס לרפואה טבעית, במפגש הטיפולי נעזר המטפל בכל אלה על מנת לסייע למטופליו להכיר את האפשרויות הטיפוליות ואת הבחירות האישיות שיש להם השפעה על מצבי המחלה או ההבראה.
הייעוץ הנטורופתי כולל
תזונה בסיסית – תזונה המותאמת ומבוססת על העיקרון שהאדם הינו מה שהוא אוכל, הנטורופתיה משתדלת להוציא את כל המרכיבים התזונתיים הפוגעים בגופנו או מנהגי אכילה גרועים ומעודדת תזונה מאוזנת המתאימה לאדם ולצרכיו כדי להשיג מצב בריאותי משופר, הייעוץ התזונתי כולל תוספות מזון מיוחדות, שימוש בויטמינים ומינרלים ומותאם באופן אישי לצרכיו ואופיו של המטופל.
הנחיות לפעילות גופנית, מנוחה ושינה – כחלק מתהליך ההחלמה נותנים הנחיות המתייחסות לשיטת הרפיה – תרגילי נשימה, דמיון מודרך, עיסוי. צמחי מרפא ותוספי מזון – צמחי מרפא ותוספי מזון מכילים חומרים היכולים לסייע ולעודד תהליכי ריפוי, הם מקלים על מצבים כמו עייפות, בעיות עור, דלקות חוזרות בנרתיק, בעיות במערכת העיכול ועוד.
נטורופתיה יכולה להקל על מצבים כמו עייפות, בעיות עור, בעיות במערכת העיכול, דלקות חוזרות בנרתיק, לסייע במקרים של עודף משקל ועוד.
שתפו ♥

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה