מה זה דמיון מודרך?

דמיון מודרך הוא שילוב של טכניקות הירגעות והרפיה בעזרת הנחייה. דמיון מודרך זה הוא מצב בו נעזרים בכוחו העצמתי של הדמיון לשם השגת מטרות באופן מודע. דמיון מודרך זו היא טכניקת טיפול שמשמשת לפתרון של מגוון מצבים רגשיים ונפשיים על ידי רתימה של כוח הדמיון המדהים שלנו. השיטה מיועדת לטיפול הן בילדים והן במבוגרים. דמיון מודרך הוא בעצם “שיחה” עם התת-מודע, בתהליך זה אנו מקיימים שיחה במצב של רגיעה והרפיה, בעיניים עצומות , כשהמודע שלנו “נח” ומאפשר את התקשורת הזו.

לא מדובר על היפנוזה, עם זאת בעזרת שימוש בגוון קול מסוים ובהדרכה מקצועית שמובילה את המטופל לעשות שימוש בכוח הדמיון שלו ניתן בהחלט להסיר את המגננות, להעצים את נפשו של המטופל, להשיב לו את האיזון שאבד לו ולאפשר את תהליך הריפוי.

מה קורה במהלך הטיפול בדמיון מודרך?

בדמיון מודרך אנחנו מעלים מחשבות לא מודעות דרך אסוציאציות, בכך מתרגלים את שליטת המוח על התפקודים הגופניים. גוף ונפש נקשרים למטרה החשובה של ההירגעות וההרפיה בדרך לפתרון מגוון בעיות שונות.
בדמיון מודרך, האדם מדמיין את המצב הבריא והחזק (גוף או נפש), ומעביר תסריט בדמיונו, בתסריט זה הוא נפטר מהבעיה ומדמיין כי גופו חזר לתפקד כפי שהיה רוצה. בעזרת הדמיון המודרך אנו סוגרים קשיים פתוחים מהעבר, משנים דפוסי פעולה מכבידים שנוצרו במשך שנים ומנקים זיכרונות שהיוו מכשולים תת-מודעים – להשגת מטרות בהווה ובעתיד.

ככל שאדם מבין טוב יותר את הרצונות הפנימיים שלו, כך הוא מסוגל להבין טוב יותר את עצמו, כך הוא מסוגל לקבל החלטות נכונות יותר בצורה טובה יותר, לשלוט טוב יותר במעשים ובמציאות שלו ולהיות שלם עם עצמו.

הדמיון מודרך מושתת על ההנחה של הפסיכואנליטיקאי קארל יונג כי: “המוח האנושי מגיב באופן זהה לאירועים דמיוניים ומציאותיים מבחינת התופעות הנוירולוגיות (החוויה)”. לדוגמא: כאשר אנו מתכננים חופשה, אנו מתרגשים מבעוד מועד, אנו מדמיינים איך נהנה וחווים את תחושת הרוגע, השמחה וההנאה – רק מהמחשבה ומהדמיון העתידי, אנו יכולים לחוש כאילו אנחנו שם ואיזה כיף יהיה – למעשה, כולנו מדמיינים כל הזמן.

דמיון מודרך מאפשר לכם  לדמיין כל דבר שתבחרו. הבראה מחולי, מציאת זוגיות טובה, מימוש של יצירה, הגשמה של משאלה. מחשבה מייצרת תחושות ורגשות, וכל אלה ביחד מייצרים מציאות. בחרו את המציאות שאתם רוצים ליצור, והעצימו אותה באמצעות ההדמיה שלה.

למי מיועד הדמיון המודרך?

יש המשתמשים בשיטה זו גם כדי להתכונן לקראת תחרויות ספורט, מבחנים חשובים או לידה- יכולת ההדמיה, הנמצאת בבסיס הדמיון המודרך, התגלתה כאסטרטגיה של אנשים מצליחים – כאשר נשאלו אנשים שהצליחו בתחומים שונים, מה הייתה האסטרטגיה המנטלית שלהם בדרך אל ההצלחה, התברר כי כולם דמיינו מראש את מטרותיהם לפרטי פרטים וכך הייתה עבורם הגשמת היעדים ממוקדת וקלה יותר.

 

אילו שיטות טיפול ניתן למצוא תחת תחום הדמיון המודרך?

לכל המטפלים בדמיון מודרך.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה