NLP הם ראשי תיבות של Neuro Linguistic Programming
ובעברית נל”פניתוב לשוני פיזיולוגי. זהו מודל לתקשורת בין אישית ותוך אישית (האדם עם עצמו), שהחל להתפתח בארצות הברית בשנות השבעים של המאה הקודמת.

ראשי התיבות, הן שלוש אותיות המייצגות בתמציתיות תהליך מורכב המייצר שינוי.

neuro – N  – הפן העצבי, מוחי, פזיולוגי. המוח קולט מידע דרך החושים. כל חוש הוא מעין דלת דרכה נכנס מידע למוח ומעובד שם. המוח קולט את הגירויים השונים ומתרגם אותם לחוויות בעלות משמעות. ה-NLP מדגיש כי קיימת שונות רבה מאוד בין בני האדם בקלט החושי. לכל אחד מאיתנו העדפות חושיות שונות. הדלתות המטאפוריות הללו פתוחות באופנים שונים אצל בני אדם שונים. ההבנה כי אנו קולטים את אותה המציאות באופנים שונים מאפשרת להבין מדוע יש ביננו כל כך הרבה אי הבנות. היכרות עם הפן הנוירולוגי מאפשרת תכנות יעיל של המוח.

linguistic – L  הפן הלשוני, הביטוי המילולי של החוויות הפנימיות. האופן בו אנו מתבטאים מרמז על הנוירולוגיה שלנו. שיטת ה-NLP מלמדת אותנו להקשיב באופן ייחודי ולאתר רמזים המעידים על סגנון החישה. לפני כמה שנים ספרו לי על ילד ששאל את אביו מדוע הוא מסיר את משקפיו לפני השינה. האב ענה כי את החלומות הוא רואה מצויין גם בלי משקפיים. הילד הגיב בהפתעה: “אבא, חלומות שומעים, חלומות לא רואים”. זוהי דוגמא נחמדה לאופן בו המילים מסגירות את סגנון החישה. ב-NLP אנו קשובים באופן מיוחד ומצליחים ליצור שינוי עמוק תוך שימוש במילים הנכונות. ל-NLP יש חוקים דיקדוקיים משלו ומודלים לשוניים המאפשרים הבנה עמוקה של נפש האדם.

programming – P הפן הניתובי, תכנותי, תהליכי השינוי הרבים המרכיבים את המודל. כדי ליצור שינוי עמוק, שישמר לאורך זמן יש לדבר בשפתו הייחודית של התת מודע. עבודת התכנות ב-NLP מורכבת משלבים המתקדמים באופן הגיוני וגאוני ליצירת שינוי. יש עשרות ואולי אף מאות תכנותים שונים. מטרתם לפתור בעיות כגון אלרגיה, פוביה וחרדה. חלק מהתהליכים מכוונים לשינוי הרגלים מזיקים ואחרים להטמעת השינוי בעתיד. כל יוצר של NLP מביא לעולם תהליכים חדשים והתחום ממשיך להתפתח כל הזמן. מידע רב נוסף, מחכה לך בתחתית העמוד.

איך שיטת ה- NLP יכולה לעזור לך ?

NLP היא שיטה, שמאפשרת תקשורת עם התת-מודע ומטרתה לעזור לך ליצור תוצאות עוצמתיות ומהירות בחייך שישמרו לאורך זמן.

אם ניסית בעבר ליצור שינוי בתחום מסוים כמו לרדת במשקל, להפסיק לעשן, לשפר את התקשורת בזוגיות או בהורות שלך, להגביר את רמת הביטחון העצמי, למצוא זוגיות וכדומה, אך לא הצלחת מכל סיבה שהיא – NLP יכול לסייע לך לעשות זאת.

אין צורך בניסיון ספציפי או בכישורים מיוחדים כדי להיעזר ב-NLP לתועלתך.

הניסיון הנצבר לאורך שנים עם שיטת ה-NLP, בישראל ובכל העולם, מוכיח תוצאות בתחומים הבאים –

שינוי הרגלים – איך להיפטר מהרגל מזיק כמו אכילת יתר או עישון ולהחליף אותו בהרגל מקדם כמו תזונה בריאה או ספורט.

טיפול בבעיות בריאות – טיפול במחלות פיזיות, הקלה על כאבים, כניסה להריון, הפחתת סימפטומים של מחלות ועזרה בבעיות בריאותיות.

מערכות יחסים – מציאת זוגיות ושיפור התקשורת ומערכות היחסים הקרובות כמו זוגיות, הורות ומשפחה מורחבת.

טיפול בבעיות רגשיות – טיפול בחרדות, דכאון, פחדים ופוביות כמו פחד קהל, פחד גבהים, פחד טיסה, טיפול בתלות ובהתמכרות, שחרור כעסים, שחרור רגשות אשמה, טיפול בפחד קהל ובחרדה חברתית, התמודדות עם אבל ואובדן ועוד.

אנשים שטופלו ב-NLP מדווחים על שינויים רבים לטובה, כמו למשל: ביטחון עצמי גבוה יותר, חוסן רגשי ויכולת טובה יותר להתמודד עם קשיים ואתגרים, שלווה, רגיעה ומסוגלות ליצור שקט פנימי בקלות ובלי קשר לנסיבות, שחרור ממחשבות טורדניות ומדאגות. גמילה מהרגלים מזיקים ומהתמכרויות שונות, אנשים ירדו במשקל, הפסיקו לעשן, החלו לעסוק בספורט בקביעות ויצרו לעצמם חיים משוחררים ומלאי אנרגיות. רבים מאוד מדווחים על שיפור משמעותי ביכולתם לנהל מערכות יחסים טובות. והעיקר – השינויים נשמרים לאורך זמן.

אפשר להתאים הנחייה ב-NLP גם לאנשים עם מוגבלויות שונות וגם לילדים.

 

לכל המטפלים בNLP. 

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה