הוליסטי, דמיון מודרך, תקשור, תמסור, תמסור אנרגטי, קריסטלים, מטפלים, סדנאות, קורסים, רפואת העידן החדש, אנרגיית האחדות.

מה זה טיפול בתנועה?

טיפול בתנועה אלו הן שיטות טיפול רגשי המשלבת טכניקות תנועה שונות. הטיפול בתנועה מתמקד בגוף האדם כאמצעי עיקרי להבעת רגשות ולשינוי מחשבתי – באמצעות הבעה גופנית, ניתן לבחון ולהתבונן בדפוסים תנועתיים אצל מטופלים, המשקפים את אישיותם. זה הוא תהליך המקדם אינטגרציה רגשית, גופנית, חברתית וקוגניטיבית של המטופל. המטפלים בתנועה שואפים לחזק את הכוחות הנפשיים של מטופלים, תוך כדי יצירת חיבורים מחודשים עם הגוף והתנועה. זאת במטרה לסייע ולהקל על ההתמודדות עם קשיים המתגלים במהלך העבודה או הלימודים, בבית, בהזדמנויות של מפגשים חדשים או בזמני שגרה.

מה קורה במהלך הטיפול התנועה?

הטיפול מתרחש באמצעות תהליכי בדיקה והקשבה פנימית לכל חלקי הגוף השונים, במטרה לזהות את הקשרים ביניהם ולהכיר את ההשפעות הקיימות על תפקודם. כשהגוף מתחיל לנוע לפי קצבים מגוונים, מתקיים תהליך המקל על המטופלים להשתחרר מעכבות וממחסומים רגשיים, ומאפשר התמודדות טובה יותר עם בעיות ואתגרים.

הגוף משקף את המצב הנפשי וההתפתחותי של האדם. העמידה, היציבה ודפוסי התנועה מכילים את ההיסטוריה האישית של כל אדם. הטיפול בתנועה מעלה את המודעות לגוף, מפתח את ההתייחסות ליכולות התנועתיות, ומשחרר חסימות נפשיות המתבטאות בגוף ובדימוי הגוף. חלק מטיפול בתנועה הוא לעתים להעשיר ולהרחיב את המרחב התנועתי ולהגמיש הרגלי תנועה מקובעים.

טיפול בתנועה היא שיטת טיפול המשתמשת בריקוד ובתנועה במרחב מכיל כדי לאפשר לאדם להרגיש את החיבור בין הגוף והנפש, בטיפול בתנועה המטופל מתנועע מתוך הקשבה פנימית עמוקה, מתוך רגשות מציפים ואינסטינקטים. את תהליך התרפיה בתנועה מלווה מטפל, אבל הוא אינו מתערב או מדריך, אלא צופה מן הצד ובסיום התהליך משתף בתחושותיו ובהתרשמויותיו. תרפיה בתנועה מתאימה לכל אחד, היא תורמת לחיזוק הדימוי העצמי ומסירה דפוסים שאימצנו ושמעכבים אותנו בדרך להרמוניה בחיים.

מה זה טיפול בצלילים?

טיפול בצלילים אלו הן שיטות טיפול אשר מטרתן היא לתת מרחב לגוף ולנפש המבקשים ריפוי והרגעה. תוך כדי עבודה מוסיקלית וקולית על הצ’קרות, אנו לומדים להכיר מקומות נוספים בגוף שלנו ומתחברים לצליל הפנימי ורוטטים דרכו. ריפוי בצלילים עובד על העיקרון של רפואת תדרים. הרפיה בצלילים עובדת על תדרים של אלפא ותטא (נבדק והוכח מדעית), אלו הם התדרים אותם הגוף סופג ומהדהד בתוכם, אלפא ותטא הם גלי המוח הקשורים לרגיעה, חלימה, תת מודע, “יצירת מציאות”.

מה זה טיפול בצבעים?

טיפול בצבעים אלו הן שיטות טיפול המאמינות כי לכל צבע יש תדר ריפוי, ובאמצעות הצבעים, אנו נוכל להפוך לאנשים שלווים, רגועים ומאוזנים יותר. השפעת הצבעים הינה קריטית על התחושות שלנו. צבע הוא תדר, אור ואנרגיה. לכל צבע יש אנרגיה שבה הוא משפיע על חלק פיזי, מנטלי ורגשי בגוף. שבעת הצבעים עוזרים לנו להתקרב לעצמנו, לצאת מהאגו, לעשות סדר בחיים ולמצוא שלווה לנפש שתביא גם לבריאות נפשית. את שבע הצ’אקרות המשקפות את שבעת מרכזי אנרגיה בגוף, ניתן להתאים לשבעת צבעי הקשת – כל מרכז אנרגיה משפיע על תהליכים פיזיים ונפשיים, וניתן לטפל בסימפטומים מסוימים בגוף באמצעות איזון האנרגיות. קיימות שיטות רבות ומגוונות לריפוי בצבעים, מהותן היא לאפשר לנו להיות ולחיות באיזון ובאהבה ולהגשים את מהותנו וייעודנו. אבחון בצבעים מאפשר לאדם להתחבר למהותו, לעוצמתו ולדרכו הנכונה, להבין מה חוסם אותו מלהיות האור שהוא נועד להיות – ובאמצעות תדרים של צבעים, לרפא את עצמו.

אילו שיטות טיפול ניתן למצוא תחת תחום הריפוי בתנועה, צלילים וצבעים?

לכל המטפלים בריפוי בתנועה, צלילים וצבעים.

לכל הקורסים בריפוי בתנועה, צלילים וצבעים.

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה