המסע למצריים – ויתעורר הספינקס לחיים

22-30/10/18

תתכוננו למסע משנה חיים 

נעבור יחד צעד צעד במסלול ההתמרה השינוי והחיבור לאני החדש

האני האלוהי של כל אחד ואחד מכם

המסע למצרים, הינו מסע בזמן אל פסגת הרוח האנושית, בה נהר הנילוס הכתיב את אורח החיים והמדבר היבש שימר אלפי שנות היסטוריה. המצרים הקדמונים הגיעו להישגים אדירים בתחומי הארכיטקטורה וההנדסה, האומנות, האסטרונומיה ועוד. ארמונות ומקדשים, הנימנים על פיסגת האכיטקטורה העולמית, פיארו את מצרים למן האלף הרביעי לפני הספירה ועד לתקופה ההלניסטית. האמונה באלים הרבים, שמילאו תפקיד חשוב בחייהם ובמותם של מלכים, אצילים ופשוטי עם, יצרה תרבות מפוארת ומיתולוגיה מרתקת המונצחת על פפירוסים, מצבות וקירות מקדשים, ארמונות וקברים. החשיבות העצומה שייחסו המצרים הקדמונים למוות ולחיים שאחריו מתבטאת בציורים, המתארים סצנות מתוך “ספר המתים” והחקוקים על קירות קברי המלכים וקירות הקברים המפוארים בהם נקברו חנוטים רמי המעלה, כשלצידם כל החפצים שהיו יקרים להם בחייהם, ואשר יזדקקו להם במסעם לעולם הבא. נבקר ב”מצרים העילית”  שם נראה את מקדשי הענק של קרנק ולוקסור, את קברי המלכים והאצילים, את מקדש אבו סימבל שמדרום לאסואן. ב”מצרים התחתית” נבקר בפירמידות ובקהיר – עיר מוסלמית גדולה ומרתקת. במהלך המסע נעמיק בתהום הפעורה בין מצרים העתיקה לבין מצרים המודרנית.

 הצצה מהמסע הקודם

 תכנית הטיול

יום 1

ניפגש בנתב”ג ונמריא בטיסת בוקר לקהיר.

בקהיר, הגדולה בערי אפריקה והמזרח התיכון, חיים כ-20 מיליון תושבים: (12 מיליון בעיר וכ-8 מיליון בפרבריה). גרעינה העתיק “אל פוסטאט” נוסד במאה השביעית לספירה על ידי שליטיה המוסלמים של מצרים. במאה ה- 10 הוקמה בסמוך “אל קאהירה” – המנצחת, אשר משמשת עיר בירה מאז הקמתה. העיר יושבת בקודקוד הדלתא של הנילוס ומחברת בינה לבין עמק הנילוס שבדרום. יש בה שילוב של עיר עתיקה וצפופה, מצודה, מסגדים מפוארים מתקופות שונות, כנסיות ואפילו בתי כנסת. שכונות עוני מן העלובות בעולם לצד בניני פאר מודרניים. זהו מרכזה הפוליטי, הכלכלי והתרבותי של מצרים.

לאחר ארוחת הצהרים, נקדיש את שעות אחר הצהרים לתצפית ממצודתה של קהיר (הסיטאדל), שממרומיה נשקפת העיר במלוא תפארתה, ‘.

 לינה: קהיר

יום 2

נבקר באזור הפירמידה האדומה

לינה בקהיר

יום 3

השכם בבוקר ניסע לשדה התעופה של קהיר ונטוס דרומה, אל “מצרים העילית” שבמרכזה לוקסור (Luxor)

. עם הגיענו נעלה על ספינת הנהר בה נפליג לאורך הנילוס, שעל סיפונה נאכל ארוחת צהרים.

תבי הוא שמה היווני של בירת האימפריה המצרית במשך כאלף שנה. לשיאה הגיעה בימי השושלות 20-18 (1786-1085 לפנה”ס). בגדה המזרחית של הנילוס שכנה העיר, שהבולטים בשרידיה הם מקדשי קרנק ולוקסור, בהם נבקר. מקדש קרנק הינו מכלול עצום מימדים, שאין בשרידי העולם העתיק מבנה שישווה לו במימדיו, במספר מקדשיו וברב גוניותו הארכיטקטונית. המקדש התקיים למן השושלת ה-12 במאה ה-20 לפני הספירה ועד לתקופה התלמית במאה ה-4 לספירה. כל שליט הותיר בו חותם והאדיר אותו.

לאחר שנאכל ארוחת ערב על הספינה, נצא לטייל בשוק המקומי.

לינה: על הספינה

יום 4

בעמק המלכים, בגדה המערבית של הנילוס, נבקר במספר קברי מלכים. בהמשך נבקר במקדש הבלתי גמור שהקימה המלכה חתשפסות.

את ארוחת הצהרים נאכל על-גבי הספינה.

נפליג במעלה הנילוס דרך אסנה לאדפו ונאכל ארוחת ערב על-גבי הספינה.

 לינה: על הספינה

  יום 5

נבקר במקדש חורוס באדפו, המקדש השמור ביותר במצרים והשני בגודלו לאחר מקדש קרנק. בניית המקדש החלה בשנת 237 לפנה”ס וארכה 180 שנה. נמשיך בשיט דרומה ונבקר במקדש קום אומבו המוקדש לאל סובק. בהמשך נשוט לאסואן, בירת הדרום, העיר היפה הנהנית מחורף יבש ושטוף שמש. העיר התפרסמה לאחר שסכר אסואן נבנה בקירבתה, אשר לצד תפוקת החשמל שלו יצר בעיות אקולוגיות חמורות. נגיע לאסואן בשעות הערב ולאחר ארוחת הערב נצא לסיור בשוק הצבעוני של העיר.

 לינה: על הספינה

יום 6

בבוקר נצא לשיט על הנילוס בסירות “פלוקה” מסורתיות אל המאוזוליאום של אגא חאן, המשקיף על אסואן מן הגדה המערבית של הנילוס. נבקר באי קיצ’נר, שהיתה אחוזתו של הלורד האנגלי, שהיה נציב בריטניה במצרים והיום הינו גן בוטני שבו שלל צמחים אקזוטיים.

נשוט למקדש איזיס באי פילה.

נבקר בסכר אסואן ובאובליסק הבלתי גמור: האובליסק הגדול ביותר, שנסדק בעת יצירתו.

 לינה: על הספינה

 יום 7

נדרים לעיר הדרומית אבו סימבל

ונבקר במקדש רעמסס 

 יום 8

נצא בטיסת בוקר לקהיר ולאחר נחיתתנו נצא לגיזה, בה נמצאות שלוש פירמידות אשר נבנו בין השנים 2589-2530 לפנה”ס ושמשו מצבות לפרעונים. הגדולה בהן היא הפירמידה של חופו  (Khufu) המתנשאת לגובה 137מ’. לצידה נמצאה ספינת עץ ענקית אשר ליוותה את נשמתו של המלך במסע אל “החיים שלאחר המוות”. מכלול הקבורה השלם ביותר שייך לפרעה Khafre והוא מכיל בנוסף לפירמידה את מקדש המוות למלך והספינקס הגדול. נבקר בכל האתרים שנזכרו לעייל, כולל כניסה אל תוך הפירמידה הגדולה.

את שעות אחר הצהרים נקדיש לסיכום הטיול במוזיאון קהיר, בו שוכנים המפוארים בשרידי התרבות המצרית הקדומה. בין השאר, ניתן לראות כאן את הממצאים המדהימים בעיצובם ובעושרם הרב מקברו של תות אנך אמון ואת העדות הראשונה לשם ‘ישראל’ החקוקה על מצבה של פרעה מרנפתח. בערב נחגוג את סיום הטיול בארוחה חגיגית.

 

לינה: קהיר

 יום 9

העברה מוקדמת לשדה התעופה וטיסת בוקר בחזרה לתל אביב.

מחיר הטיול

מחיר למטייל בחדר זוגי 8700₪

תוספת ליחיד בחדר:  900 ₪

להזמנה לחץ על הקישור 

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה