ביירון קייטי, סופרת, מרצה ומורה רוחנית היא מפתחת שיטת העבודה. עקרונות השיטה הם: 1. מה שיש יש, ולא לנסות לשנות את המציאות, אלא לקבלה כפי שהיא. 2. התעסקות רק בעניינו, ולא בעניינם של האחרים. 3. לקבל את המחשבות שלנו בהבנה. 4. סדר הבריאה: ממחשבה לרגש לפעולה.

יישום שיטת העבודה משחרר ומחזיר אותנו לחיים, בעזרתה אנו מקבלים את עצמנו ואת האחר. מיישמי השיטה מעידים שהוויכוח עם המציאות נעלם, וכל מה שנשאר הוא אהבה – לעצמם, לאחרים ולחיים. החשיבה הופכת לחיובית, והביטחון והמודעות העצמית מתחזקים.

הסדר של הבריאה: מחשבה > רגש > פעולה

קודם כל מופיעה מחשבה. אח”כ נחווה הרגש (כעס, עצב, שמחה). המחשבה היא הסיבה, הרגש משקף את מידת ההיקשרות שלנו למחשבה, את העוצמה שבה אנו מאמינים בה. אחר כך אנו פועלים בהתאם למחשבה או התגובה הרגשית שעלתה בנו.

כאשר אני פועל ע”פ מחשבות/רגשות שעלה ללא חקירה של המחשבות, החיים שלי הופכים לכאוטים ולא אוהבים. החקירה לא נועדה לשנות את פעולותינו, רק את המודעות שלנו. כאשר זה מתרחש הפעולות משתנות מעצמן והופכות להיות יצירתיות, מקוריות ונדיבות.

המחשבות תמיד קודמות להרגשה. הרגשה שלילית היא הסימן שלי שאני קשורה למחשבות שליליות שלא חקרתי. רובנו חווים את הרגש ואז מנסים לשנות אותו ע”י פעולה בחוץ, בעולם. כך אנו מאמנים את עצמנו להאמין שאני שיניתי את ההרגשה שלי, בעוד שבפועל ההרגשה תמיד משתנה מעצמה בכל מקרה, ללא “המאמץ” שלי.

האלטרנטיבה היא לחקור מחשבות שליליות שמביאות כאב וסטרס לחיינו. התמודדות עם מחשבות טורדניות, החקירה של מחשבות שליליות אלה, משנה עבורנו את המציאות המכאיבה, את “הבעיה”, ובעקבות זאת את ההרגשה שבאה עם המחשבה – לעולם. זהו ריפוי אמיתי. הרגש הוא הסימן שהמיינד שלי יצא מאיזון ודרך החקירה אנו עובדים על הסיפור (אוסף המחשבות והאמונות) שגרם לכך. ככל שאנו מתמידים בחקירה ובהתמודדות עם מחשבות טורדניות, אנו מגלים שהרגשות שלנו הופכים למאוזנים ועקביים, ובסופו של דבר הרגשות היחידים שנותרים הם הוקרת תודה, חדווה, התרוממות רוח, רצון טוב והתשוקה לשרת.

 

לכל המטפלים בשיטת העבודה 

שתפו ♥

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה