השיטה משלבת את הגישה ההוליסטית של המזרח, עם הידע של המערב כדי להניע תהליכי ריפוי, שינוי וצמיחה בכל הרבדים – בגוף, ברגש ובמחשבה. ידוע כבר כי לחץ (מתח) פיזי, רגשי או מנטלי – יוצר חסימה. חוסר איזון גופני או נפשי, הוא תוצאה של גורמי מתח גלויים או סמויים, כאשר חסימה ברובד מסוים של הגוף נותנת את אותותיה גם ברבדים אחרים (“אפקט הפרפר”). השיטה נועדה לזהות חסימות במערכות הגוף השונות במטרה לנטרל את המתח, ולעודד חידוש קשרים עצביים בין המוח והגוף כדי ליצור מחדש דפוסי תנועה, מחשבה והתנהגות. כלי מרכזי ויעיל המייחד את הקינסיולוגיה ומשמש לאיתור ותיקון החסימות וחוסרי האיזון, הוא בדיקות שריר. טונוס השרירים משקף את המתח הקיים במערכת העצבים המרכזית (כאשר יש מתח השריר נחלש) ועל כן מאפשר קבלת משוב מדויק מהגוף.

 

קינסיולוגיה היא שיטת עבודה שבה ניתן לזהות ולאתר את הגורמים החוסמים אותנו והיא מאפשרת לשבור את הקיר ולצאת לחופשי מעבר לאמונות המגבילות שלנו !!!

מקור השם קינסיולוגיה במילה היוונית Kinessis, שפירושה תנועה. במדעי הרפואה השונים הקינסיולוגיה היא חקר השרירים והתנועה של הגוף. במקצועות הבריאות, החינוך והלמידה המשלימים, הקינסיולוגיה היא גישה כוללת לאיזון מערכת התנועה ויחסי הגומלין בין מערכות האנרגיה השונות של האדם.

השיטה שפותחה בארה”ב לפני כ- 40 שנה ע”י הכירופרקטורים דר’ גודהרט ודר’ ג’ון פ. תאי (מפתח שיטת מגע בריאות), משלבת מוטיבים מרפואת המזרח וידע מדעי מהמערב. השילוב בין שתי הגישות מקנה כלי לאיזון גוף האדם.

בבסיסה של השיטה עומדת ההבנה, מתוך ניסיון רב שנים, כי:

  1. הגוף הפיזי שלנו זוכר כל מה שחווינו מרגע היווצרותנו. אירועים שונים שחווינו במהלך חיינו מוטבעים בגופנו ומשפיעים על הדרך בה אנו מבינים וחווים את חיינו ולעיתים חוסמים ומפריעים לנו כיום.
  2. חייבת להיות זרימה בכל המערכות: הפיזית, מנטלית והרגשית.
  3. קושי נוצר כאשר אין תיאום בין כל המערכות בגוף.
  4. הלמידה מתרחשת בכל תא ותא בגוף ולא רק במוח.
  5. תנועה היא מפתח ללמידה בכל תחומי החיים.

הקינסיולוגיה נעזרת בתהליכי יצירה מחדש של דפוסי תנועה, מחשבה והתנהגות כדי לנטרל מתח ולעודד את ההתפתחות וההתחדשות של קווי התקשורת בין המוח והגוף.

“שיטת הקינסיולוגיה מציעה מערכת של תרגיל תנועה וטכניקות המכוונות להתפתחות ולשיקום של האפשרויות הטבעיות והייחודיות של האדם, דרך חקירה ועבודה עם מכשולים פנימיים” (ד”ר סווטלנה מסטגובה, פסיכולוגית, קינסיולוגית התפתחותית, יישומית וחינוכית).

הקינסיולוגיה אינה עובדת עם מחלות, אינה עוסקת באיבחון מחלות ואינה מרפאת. בבסיסה, הקינסיולוגיה מזהה חסימות אנרגיה מבניות/פיזיות, תזונתיות ורגשיות המחולקות למישורי אנרגיה שונים. בעזרת ארגז כלים רחב לומד האדם לשחרר את חסימות האנרגיה של עצמו, ונעזר על ידי הקינסיולוג שהוא המאמן האישי שלו, בשחרור חסימות אלו.

חסימות האנרגיה נוצרות ע”י מתחים/לחצים בחיינו האישיים והמקצועיים גם יחד.

 

לכל המטפלים בקנסיולוגיה 

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה