הטיפול בעיסוי התחיל לפני אלפי שנים, והופיע לראשונה בכתבים מסין העתיקה, יפן, הודו, מדינות מערביות, מצרים, יוון ורומא. היפוקרטס הגדיר רפואה כ’אמנות השפשוף’, ושימוש נרחב בטיפול בעיסוי בוצע באירופה בתקופת הרנסנס.

אופן הטיפול בעיסוי

בדרך כלל, שואל המטפל את המטופל על התסמינים, ההיסטוריה הרפואית, והתוצאות הרצויות לו מהטיפול בעיסוי. הוא מבצע הערכה באמצעות מגע, על מנת לאתר אזורים כואבים או מתוחים, וקובע את רמת הלחץ אותה עליו ליישם

השפעת העיסוי על הגוף והנפש

מחקרים תומכים במסקנה כללית לפיה טיפול בעיסוי הוא יעיל לריפוי או הקלה על מצבים רפואיים ונפשיים שונים. הטיפול מפחית חרדה, לחץ דם, וקצב לב מואץ. טיפול קבוע מפחית נטייה כללית לחרדה, דיכאון וכאב. בנוסף, הוא מועיל למצבים רפואיים מסוימים, כגון:

כאבי גב תחתון כרוניים – טיפול בעיסוי, המשלב גם דיקור סיני, כיופרקטיקה, הרפיה מתקדמת ויוגה, מועיל למטופלים עם כאבים כרוניים בגב התחתון, שלא הגיבו לטיפול קונבנציונלי.

סרטן עיסוי מקל על כאבי המחלה ומשפר את מצב הרוח בקרב מטופלי סרטן.

כאבי צוואר כרוניים טיפול בעיסוי מועיל ביותר במונחים של שיפור תפקוד הצוואר, והקלה על תסמיני הכאב.

העיסוי מספק גירוי המסייע לחסימת אותות כאב הנשלחים למוח. הוא מעורר שחרור כימיקלים מסוימים בגוף, כגון סרוטונין או אנדורפינים, וגורם לשינויים מכאניים מועילים בגוף.

יש להתייעץ עם הרופא לגבי כל שיטות הטיפול המשלימות והאלטרנטיביות, על מנת להבטיח את בטיחות הטיפול והתאמתו לטיפול הקונבנציונלי הקיים אותו מקבל המטופל.

לכל המטפלים בעיסוי

שתפו ♥

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה