כירופרקטיקה הינה שיטת הטיפול המשלבת בצורה מושלמת את נקודת המבט ההוליסטית. בשיטה זאת – דגש על החיבור בין מערכות הגוף השונות והנפש.
ע”י טיפול ידני על מפרקים וחוליות ושחרור מתחים וחסימות לאורך מערכת העצבים, אנו מחזקים את היכולת של הגוף לרפא את עצמו ולהגיע להרמוניה בתפקוד היום יומי.

 

מטרתו של הטיפול הכירופרקטי, שפותח בארה”ב בסוף המאה ה- 19, לזהות ולתקן הפרעות תפקודיות שמקורן בחוליות עמוד השדרה, בשלד ובמפרקים הגדולים.

המשמעות של “כירופרקטיקה” ביוונית היא “שימוש ביד”. הטיפול כולל הפעלה ידנית ממוקדת, מבוקרת ומהירה של מפרקי עמוד השדרה. הפעלה זו המכונה מניפולציה, מסייעת לשמור על תפקודן התקין של חוליות עמוד השדרה, ומתוך כך של השלד כולו.

הכירופרקט עורך למטופל בדיקה אורתופדית-נוירולוגית על מנת לאבחן בעיות בעמוד השדרה, במפרקים ובשרירים. הוא עשוי להסתייע בצילומי רנטגן או בתוצאות של בדיקות אחרות. הטיפול לכשעצמו כולל הפעלה ידנית ממוקדת, מבוקרת ומהירה של מפרקי עמוד השדרה. הטיפול הינו בטוח ולרוב אינו מכאיב.

טיפול כירופרקטי מיועד לשיקום בעקבות פגיעה גופנית, לתחזוקת השלד ולמניעת פגיעות נוספות. הטיפול מתאים בעיקר להפרעות הקשורות בעמוד השדרה ובעצמות השלד, לכאבי גב (כולל כאבי גב בהריון), פריצות דיסק, עקמת, נמלול וכאבים בגפיים ופגיעות מסוג ‘צליפת שוט’. הטיפול עשוי לסייע הן במצבים חריפים (אקוטיים) והן במצבים כרוניים. בעיקרון אין מגבלה על גיל המטופל.

 

לכל המטפלים בכירופרקטיקה

שתפו ♥

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה