רפואה זו מבוססת על האמונה לפיה אהבה ותמיכה ללא תנאי הם המרפא העצמתי ביותר, ובסופו של דבר, אדם אחראי לבריאותו ורווחתו.

רפואה זו מאופיינת באמצעות השיטות ההוליסטיות שלה. כלומר, הרופא או המטפל מתייחס לאדם “השלם”, הרפואה המשלימה רואה כל אדם כמכלול אחד של גוף, נפש, רוח ורגש. באמצעות כללי אבחון בדוקים, הנשענים הן על המדע המערבי והן על חכמות מסורתיות מן המזרח, מטפלים מוסמכים יכולים לסייע על ידי טיפול מתאים לחולים מגוונים, ולהתייחס לגורמים המיוחדים המאפיינים את מצבם. המטופלים מקבלים מענה גם לצורכיהם הרגשיים וגם לצורכיהם הרוחניים. לדוגמה, אנשים רבים פונים לכוס תה קמומיל או זנגביל, כדרך להרגעת תסמיני השפעת קלקול קיבה, ומטופלים חרדים לומדים להירגע בעזרת מדיטציה או יוגה.

מטפל הוליסטי מאמין כי כל אדם מורכב מחלקים התלויים זה בזה, ואם חלק אחד אינו עובד כמו שצריך, כל החלקים האחרים מושפעים. בדרך זו, אם לאדם יש חוסר איזון פיסי, רגשי או רוחני בחייו, המצב משפיע לרעה על בריאותו הכללית.

שם זה הוא שם כולל למגוון רחב של שיטות טיפול, שהגיעו ברובן המכריע מן המזרח הרחוק – מסין, מהודו ומאזורים נוספים – אל המערב. שיטות אלה מבוססות כולן על תפישות רוחניות המאמינות כי קיים קשר הדוק ובלתי ניתן להפרדה בין הגוף ובין הנפש שלנו. הרפואה ההוליסטית רואה את הגוף והנפש כמכלול אחד, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית.

רפואה זו מבוססת באופן ישיר על האמונה כי תזונה היא גורם המשפיע מאוד על בריאות האדם, וכן על התפישה כי גוף האדם הוא מצבור אנרגטי וככזה – יש לשמור עליו מאוזן במידת האפשר.

 

תחת תחום רפואה אלטרנטיבית משולבת הוליסטית, ניתן למצוא את שיטות הטיפול הבאות: ביופידבק, דיקור, הידרותרפיה, ווטאסו, טווינה, טכניקת בואן, טנטרה, יוגה, כירופרקטיקה, נטורופתיה, ניקוי רעלים, סוג’וק, עיסוי, פלדנקרייז, צ’יקונג, קרניו סקראלרפלקסולוגיה, שיטת אלכסנדר, שיאצו.

לכל המטפלים ברפואה אלטרנטיבית משולבת הוליסטית.

לכל הקורסים ברפואה אלטרנטיבית משולבת הוליסטית.

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. Required fields are marked *

שליחת תגובה