המסע הגדול למצריים 2021

מזמינים אתכם באהבה למסע מרתק! מסע משנה חיים!

מזמינים אתכם למסע מרתק להזכרות בעוצמה הקדומה שלנו!

להפעלת הפוטנציאלים ורטט ה DNA  הגבוה שלנו!

יחיד נצית את התשוקה ושמחת החיים תוך שצועדים ומגלים אנו את מהותנו הנשמתית וייעודנו הגבוה

מסע של 10 ימים 18-27/10/2021 מסע עוצמתי – מסע משנה חיים

אחים אהובים, מי שחש בליבו את הקריאה והחיבור למצרים הקדומה, קריאה מעידנים קודמים, קריאה מגילגולים קודמים.
זוהי קריאה לחיבור לידע העתיק וליכולות מזמן עבר. נקראים אנו משפחת האור לביצוע תהליכים משמעותיים במסע מקודש זה
ולפתיחת שערים אנרגטיים המחכים לרגע זה עידנים אין סוף 💫
מתוך מסע זה מתוך ההזכרות העוצמתית
מסנכרנים אנו את מהותנו האלוהית עם תנועתנו במיימד הפיסי ויהי אור גדול!

קצת על המסע

המסע למצרים הינו מסע בזמן אל פסגת הרוח האנושית בה נהר הנילוס הכתיב את אורח החיים והמדבר היבש שימר אלפי שנות היסטוריה. המצרים הקדמונים הגיעו להישגים אדירים בתחומי הארכיטקטורה, ההנדסה, האומנות, האסטרונומיה ועוד. ארמונות ומקדשים הנמנים על פסגת הארכיטקטורה העולמית פיארו את מצרים למן האלף הרביעי לפני הספירה ועד לתקופה ההלניסטית. האמונה באלים הרבים שמילאו תפקיד חשוב בחייהם ובמותם של מלכים, אצילים ופשוטי עם, יצרה תרבות מפוארת ומיתולוגיה מרתקת המונצחת על פפירוסים, מצבות וקירות מקדשים, ארמונות וקברים. החשיבות העצומה שייחסו המצרים הקדמונים למוות ולחיים שאחריו מתבטאת בציורים המתארים סצנות מתוך “ספר המתים” והחקוקים על קירות קברי המלכים וקירות הקברים המפוארים בהם נקברו חנוטים רמי המעלה כשלצידם כל החפצים שהיו יקרים להם בחייהם ואשר יזדקקו להם במסעם לעולם הבא. נבקר ב”מצרים העילית”,  שם נראה את מקדשי הענק של קרנק ולוקסור, את קברי המלכים והאצילים, את מקדש אבו סימבל שמדרום לאסואן. ב”מצרים התחתית” נבקר בפירמידות ובקהיר – עיר מוסלמית גדולה ומרתקת. במהלך המסע נעמיק בתהום הפעורה בין מצרים העתיקה לבין מצרים המודרנית.

אתרים מרכזיים בהם נבקר

קהיר

קהיר, הגדולה בערי אפריקה והמזרח התיכון, חיים בה כ-20 מיליון תושבים: (12 מיליון בעיר וכ-8 מיליון בפרבריה). גרעינה העתיק “אל פוסטאט” נוסד במאה השביעית לספירה על ידי שליטיה המוסלמים של מצרים. במאה ה- 10 הוקמה בסמוך “אל קאהירה” – המנצחת, אשר משמשת עיר בירה מאז הקמתה. העיר יושבת בקודקוד הדלתא של הנילוס ומחברת בינה לבין עמק הנילוס שבדרום. יש בה שילוב של עיר עתיקה וצפופה, מצודה, מסגדים מפוארים מתקופות שונות, כנסיות ואפילו בתי כנסת. שכונות עוני מן העלובות בעולם לצד בניני פאר מודרניים. זהו מרכזה הפוליטי, הכלכלי והתרבותי של מצרים.

גיזה

 נצא לגיזה, בה נמצאות שלוש פירמידות אשר נבנו בין השנים 2589-2530 לפנה”ס ושמשו מצבות לפרעונים. הגדולה בהן היא הפירמידה של חופו  (Khufu) המתנשאת לגובה 137מ’. לצידה נמצאה ספינת עץ ענקית אשר ליוותה את נשמתו של המלך במסע אל “החיים שלאחר המוות”. מכלול הקבורה השלם ביותר שייך לפרעה Khafre והוא מכיל בנוסף לפירמידה את מקדש המוות למלך והספינקס הגדול. נבקר בכל האתרים שנזכרו לעייל, כולל כניסה אל תוך הפירמידה הגדולה.

הנילוס

נפליג לאורך הנילוס, 
תבי הוא שמה היווני של בירת האימפריה המצרית במשך כאלף שנה. לשיאה הגיעה בימי השושלות 20-18 (1786-1085 לפנה”ס). בגדה המזרחית של הנילוס שכנה העיר, שהבולטים בשרידיה הם מקדשי קרנק ולוקסור, בהם נבקר. מקדש קרנק הינו מכלול עצום מימדים, שאין בשרידי העולם העתיק מבנה שישווה לו במימדיו, במספר מקדשיו וברב גוניותו הארכיטקטונית. המקדש התקיים למן השושלת ה-12 במאה ה-20 לפני הספירה ועד לתקופה התלמית במאה ה-4 לספירה. כל שליט הותיר בו חותם והאדיר אותו.

עיר המלכים

נפליג לאורך הנילוס, 

עמק המלכים, בגדה המערבית של הנילוס נבקר במספר קברי מלכים. בהמשך נבקר במקדש הבלתי גמור שהקימה המלכה חתשפסות.

אבו סימבל

אבו סימבל  הוא אתר ארכאולוגי ביישוב אבו סימבל[1] בקרבת הגבול מצריםסודאן הכולל שני מקדשים מתקופת השושלת ה-19 במצרים העתיקה אשר נחצבו בסלע בנוביה. המקדשים נבנו במאה ה-13 לפנה”ס על ידי רעמסס השני. האתר כולל מקדש גדול המוקדש לרעמסס השני ומקדש קטן יותר צפון מזרחית לגדול המוקדש לאשתו החשובה של רעמסס, נפרטרי ולאלה חתחור. אבו סימבל הוכר בשנת 1979 כאתר מורשת עולמית.

לוקסור

לוקסור (היא עיר במצרים העליונה (דרום מצרים) ובירתו של מחוז לוקסור. העיר שוכנת על הגדה המזרחית של נהר הנילוס. שטחה 416 קמ”ר וחיים בה כ-487,896 תושבים.

העיר לוקסור שוכנת במקומה של העיר העתיקה תבאי ומשום כך היא מכונה לעיתים “המוזיאון הפתוח הגדול בעולם”. בין השאר נמצאים בשטח העיר בת-ימינו אתרי המקדשים של כרנך ומקדש לוקסור. מעברו השני של נהר הנילוס, על הגדה המערבית, ניצבים המקדשים והקברים של הנקרופוליס של תבאי הכוללים את עמק המלכיםעמק המלכות, הרעמסאום וכן את אתר דיר אל-בחרי, הכולל את מקדש חתשפסות. אלפי תיירים מכל קצווי תבל פוקדים את האתרים הארכאולוגיים של העיר והתיירות מהווה מקור הכנסה חשוב לעיר המודרנית.

סקארה

סקארה שימשה כנקרופוליס הראשי במשך מרבית תקופת הממלכה הקדומה באלף השלישי לפנה”ס, כאשר העיר ממפיס הייתה בירת הממלכה. סקארה נותרה אתר קבורה חשוב במשך קרוב ל-3,000 שנה, גם כאשר אתר הקבורה הראשי עבר לגיזה ובהמשך לתבאי. בנוסף לפירמידת ג’וסר ישנן באתר גם שש עשרה פירמידות נוספות מסטבות קדומות יותר וכן מתחם קבורה מתקופת הממלכה המאוחרת. במקום פועל מוזיאון אמחותפ המציג ממצאים מהאתר וכן מציג את פועלו של האגיפטולוג ז’אן פיליפ לואר.

תמונות ממסעות קודמים

אז מה העלות ?

העלות למסע 8800 ש”ח בהרשמה מוקדמת 8200 ש”ח עד ה 30/4/2021

מה המחיר כולל ?

 • 10 ימים 9 לילות של מסע במצריים  
 • לינה בבתי מלון על בסיס חצי פנסיון 
 • השלמת ארוחות צהריים תוך כדי ימי המסע
 • שייט בספינה על הנילוס 3 ימים פנסיון מלא
 • הדרכה, תהליכי עומק מתוקשרים ועבודת עומק בהנחיית ארז ארג’ונה ואסף אלמוג
 • הדרכת אתרים ע”י בכיר המרצים במצריים ד”ר מוניר מחמוד
 • כניסה לכל האתרים
 • הסעות / טיסות (על פי מה שיוחלט) במשך כל הטיול
 • ערבי הווי ועוד הרבה הפתעות…

מה המחיר לא כולל ?

 • טיפים למדריכים המקומיים נהגים שומרים וכו..
 • ויזה למצרים (ניתן להוסיף בעלות של 300 ש”ח 
 • בזבוזים אישיים

מי מנחה את המסע?

ד"ר מוניר מחמוד

ד”ר מוניר מחמוד

מבכירי מורי הדרך במצרים, חוקר היסטוריון ויושב ראש הפקולטה למזרח התיכון במצרים. (דובר עברית).

ארז ארגונה

ארז ארג’ונה

מורה רוחני והילר, מנחה סדנאות העצמה וחניכה לאנרגיה החדשה.

אסף אלמוג

אסף אלמוג

מלווה להתפתחות אישית ותודעתית,
מנחה סדנאות ומסעות רוחניים בארץ ובעולם. הבעלים והיזם של פרויקט פורטל העידן החדש.

קבלו עוד קצת מהאנרגיות הקסומות...

כמה רגעים מהמסע הקודם ...